ZpětÚvodní strana » Aktuality » Reality v Irsku letos zlevní na téměř polovinu roku 2006
25.10.2009 09:26

Reality v Irsku letos zlevní na téměř polovinu roku 2006

Hospodářská krize způsobila, že se hrubý domácí produkt Irska letos reálně propadne o sedm až osm procent. Následkem toho se ceny nemovitostí v Irsku letos propadnou o 45 procent proti maximům z roku 2006, uvedla to ratingová agentura Fitch Ratings. "Vyšší daně, nárůst nezaměstnanosti, pokles mezd a převis nabídky nadále strhávají irský trh s nemovitostmi dolů," uvedl Alastair Bigley z irské sekce agentury. Fitch se ve své předpovědi opírá o průzkum Permanent TSB/Economic and Social Research Institute, podle kterého se ceny domů v Irsku zatím snížily proti maximu z prosince 2006 o 24 procent. Razantní propad cen přiměl zemi, že slíbila 54 miliard eur na vytvoření banky na takzvaná špatná aktiva, kam se převedou nedobytné půjčky na nemovitosti z bankovního sektoru. Banky se potřebují očistit, aby to pomohlo oživit ekonomiku. Fitch v dubnu snížila Irsku ratingové hodnocení závazků o jeden stupeň na AA-plus z AAA. Agentura dodává, že se propad cen nemovitostí kvůli vyšším nákladům na financování irského finančního sektoru ještě zhorší, napsala agentura Reuters.

Hledejte nemovitosti

Zadaným podmínkám vyhovuje: 47 nabídek

Rychlý kontakt

 Mobil:      774 720 752

 e-mail:

Aktuality

19.03. 2013

Exkluzivní smlouva může usnadnit prodej bytu. Pozor na podvodníky

Momentálně sice není úplně vhodná doba na prodej nemovitosti, ale některé prodávající tíží finanční situace, nebo se prostě například zděděné nemovitosti chtějí zbavit. K prodeji můžete využít například internetové stránky a o vše se postarat sami, nebo si prodej zařídit přes realitní kancelář. Pak nastává otázka, jestli s realitní kanceláří uzavřít exkluzivní smlouvu, či nikoli.
19.03. 2013

Ceny bytů budou klesat ještě v příštích dvou letech

Minulý rok ceny bytů a pozemků klesaly. Podle analýzy Komerční banky budou ceny bytů pokračovat v poklesu ještě v dalších dvou letech. To je dobrá zpráva pro kupující, ale horší pro prodávající. Za dva roky by měly ceny mírně vzrůst.

© 2020, Real assistant s.r.o. – všechna práva vyhrazena | RB reality

Mapa stránek